meta name="description" content=" Przegląd Twórczości Poetów Piosenki to wydarzenie, które przede wszystkim ma promować twórczość wybitnych autorów t... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Zapraszamy na 5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki!
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Zapraszamy na 5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki!

Przegląd Twórczości Poetów Piosenki to wydarzenie, które przede wszystkim ma promować twórczość wybitnych autorów tekstów piosenek.

 Impreza powstała w 2011 roku z inicjatywy Michała Gromady i początkowo przybliżała twórczość Agnieszki Osieckiej. Poprzednie edycje imprezy zgromadziły wielu widzów z całej Polski a nawet z zagranicy. Odbiorcy mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału m.in. w koncertach Magdy Umer, Doroty Osińskiej, Anny Stankiewicz i Janusza Strobla, a także spotkać się z Magdą Czapińską czy Agatą Passent. Przegląd promuje również talenty lokalnych artystów i twórców. Jest to jedyne tak duże wydarzenie w regionie promujące piosenkę literacką, artystyczną, niebanalną. Kameralność, oryginalność pomysłu i realizacji imprezy niejednokrotnie zwróciły uwagę wielu mediów w Polsce. Przegląd odbywa się w Lipnie. To właśnie w tym mieście mieszkał i pracował Ryszard Milczewski-Bruno, autor np. „Gdzieś w nas”, które umuzycznił i wykonywał Marek Grechuta. W Lipnie i okolicach gościł również Edward Stachura. 


W dniach 17 – 19 września 2015 r. w kinie Nawojka w Lipnie (ul. Mickiewicza 33) odbędzie się jubileuszowy 5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki, organizowany przez Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri oraz Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. 


PROGRAM: 

Czwartek, 17 września 
18:00 - Spotkanie z Marią Czubaszek 
Prowadzenie: Michał Gromada 
Wstęp wolny 

Piątek, 18 września 
17:00 - Koncert zespołu ZIL - Piosenki J. Kofty i A. Osieckiej 
18:15 - Teatr Bene Nati „Po ślubie”, reż. Wanda Mróz - Spektakl oparty na piosenkach W. Młynarskiego 
Wstęp wolny 

Sobota, 19 września 
18:00 - Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza 
Bilety na koncert w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MCK Lipno - BILETY WYPRZEDANE! 

Serdecznie zapraszamy!