meta name="description" content="     W odpowiedzi na propozycję mieszkańców, pragniemy zapewnić wszystkich oczekujących na spotkanie miast Poli Negri, ... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Czy to już FAN CLUB POLI NEGRI...
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Czy to już FAN CLUB POLI NEGRI...

    W odpowiedzi na propozycję mieszkańców, pragniemy zapewnić wszystkich oczekujących na spotkanie miast Poli Negri, że jest ono planowane jesienią br., przy okazji promocji okolicznościowej publikacji dotyczącej aktorki. Tegoroczny Przegląd jest okazją również do spotkania w gronie osób, które reprezentują miejsca związane z życiem Poli Negri.
    I tak zapraszamy fanów i rodzinę z Brdowa, miejscowości położonej niedaleko Koła, gdzie Polcia spędzała wakacje. Liczymy także na obecność Andrzeja Batora, warszawskiego radnego, którego staraniem stolica będzie miała Plac im.Poli Negri. Zaproszenie otrzyma dr Jan Lewandowski, historyk i publicysta, znawca biografii aktorki, a szczególnie jej wątku sosnowieckiego. Będą Słowacy, być może ks. Adam Brzdęk i Alojzy Bukolt - wielbiciele jej talentu, oraz dr Krzysztof Trojanowski, romanista z Torunia. Zapraszamy pracowników Muzeum Kinematografii W Łodzi.
    Gościem honorowym będzie najbliższy krewny Poli Negri, Igor Chalupec.