meta name="description" content=" Hanka Ordonówna na lipnowskiej scenie W środę, 24 października w kinie Nawojka można było zobaczyć sztukę pod tytu&#... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Hanka Ordonówna na lipnowskiej scenie
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Hanka Ordonówna na lipnowskiej scenie

Hanka Ordonówna na lipnowskiej scenie
W środę, 24 października w kinie Nawojka można było zobaczyć sztukę pod tytułem „Tajemnice Ordonki”, w wykonaniu aktorek Teatru Polskiego w Toronto.

Maria Nowotarska i jej córka Agata Pilitowska, to aktorki Teatru Polskiego w Toronto. Obie ukończyły krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Grały w wielu produkcjach teatralnych, występowały na deskach teatrów na całym świecie. Spektakl, która opowiada o życiu i twórczości polskiej piosenkarki, autorki, tancerki i aktorki Hanki Ordonówny oglądało wielu mieszkańców Lipna. Sala kina Nawojka wypełniona była po brzegi. W dorobku artystycznym aktorek jest jeszcze wiele spektakli dotyczących życia i twórczości polek, takich jak Helena Modrzejewska, Tamara Łempicka, Maria Skłodowska - Curie. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

źródło: terazlipno.pl