meta name="description" content=" W minioną sobotę w ramach 10 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Tofifest w Toruniu gościem specjalnym była Geraldine Chaplin, c&o... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Spotkanie z Geraldine Chaplin
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Spotkanie z Geraldine Chaplin

W minioną sobotę w ramach 10 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Tofifest w Toruniu gościem specjalnym była Geraldine Chaplin, córka Charliego Chaplina.

Na zaproszenie Dyrektor Festiwalu Kafki Jaworskiej miasto Lipno wraz z Lipnowskim Towarzystwem Kulturalnym im. Poli Negri udało się na galę otwarcia, na której wręczony został Złoty Anioł dla Geraldine Chaplin za całokształt twórczości. Aktorka odbierając nagrodę powiedziała, że od wielu lat marzyła, by odwiedzić miejsca, o których tyle słyszała, będąc... opiekunką dzieci w polskiej rodzinie mieszkającej w Londynie.
Ciocia Ewa była nestorką tego rodu i na długie lata stała się dla 17-letniej ówcześnie Geraldine, mentorką. "Ciociu Ewo, to ja, Geraldine – jestem w Polsce!" tymi słowami zakończyła aktorka swoje wystąpienie na gali otwarcia. - Nie mogło tam nas zabraknąć - powiedziała Maria Szczepańska z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. - Dzięki uprzejmości organizatorów, mogłyśmy przekazać pamiątki z rodzinnego miasta Poli Negri i zainteresować panią Geraldine naszym festiwalem, który jest przecież swoistym hołdem dla kinematografii niemej. A jak zapewnia sama aktorka, uwielbia wszystkie filmy swojego ojca- dodała pani Maria.

źródło umlipno.pl, fot. Michał Gromada