meta name="description" content=" Jak wiele można przekazać, nie mówiąc nic, dowiemy się oglądając genialny belgijsko-francuski  film „Artysta&rdq... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Barwny świat w czarno-białym filmie
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Barwny świat w czarno-białym filmie

Jak wiele można przekazać, nie mówiąc nic, dowiemy się oglądając genialny belgijsko-francuski  film „Artysta”. Czarno-biały, niemy obraz Michela Hazanaviciusa to sentymentalna podróż do korzeni kina. Prosta fabuła przenosi widza w koniec lat 20. XX wieku, kiedy w Hollywood do przemysłu filmowego wkracza dźwięk. Sami to wiemy najlepiej, ile aktorskich karier załamuje się wtedy bezpowrotnie. Jednak „Artysta” nie jest filmem tragicznym, ogląda się go z wielką przyjemnością i nadzieją, że nie wszystko stracone.
Miłość i wierność to wartości nadrzędne i uniwersalne, a rozwój supertechnologii wcale nie musi zrywać z tym, co kochamy i za czym tęsknimy. „Artysta” za ukłon w stronę złotego okresu kina otrzymał 10 nominacji do Oscara m.in. dla Jeana Dujardina, odtwórcy głównej roli męskiej (rewelacja!).
Ten przepiękny film obejrzeliśmy w warszawskiej KINOTECE wśród dużej grupy młodych Francuzów. Wzruszyli nas spontaniczną radością i gromkimi brawami na koniec!
W to, że RETROMANIA zdominowała nasze życie tu i teraz, nikt już chyba nie wątpi! Mamy w tym swój udział! Trzymamy kciuki za „Artystę”, za „Hugona i jego wynalazek”, wyjątkowo mocno za „W ciemności” i również za „Mój tydzień z Marilyn”.
A póki co, aby przygotować się do celebracji Oscarowej Gali, radzimy odwiedzić stoiska różnych topowych odzieżowych marek, w których aż roi się od kolekcji RETRO! Ciuchy z babcinej szafy najlepiej przymierzać słuchając Kiepury albo piosenek w wykonaniu naszej Poli. Kto woli Lanę del Rey, jak najbardziej, polecamy. A w marcu, na deser trzeba obejrzeć „Politę”, też mamy się czym chwalić!


źródło: filmweb.pl