meta name="description" content="     Czujemy się zaszczyceni propozycją Filmoteki Narodowej dotyczącą partnerstwa przy, planowanej na 4 września 2011,&nb... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Partnerstwo przy re-premierze filmu "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów"
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Partnerstwo przy re-premierze filmu "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów"

    Czujemy się zaszczyceni propozycją Filmoteki Narodowej dotyczącą partnerstwa przy, planowanej na 4 września 2011,  re-premierze filmu z 1918 roku "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z Polą Negri w roli głównej. "Mania" jest swojego rodzaju zabytkiem filmowym, który wytrzymał próbę czasu. Walory dramaturgiczne, interesujące kreacje, nowatorstwo w operowaniu kamerą oraz uniwersalna treść dotycząca relacji między człowiekiem a sztuką sytuują ten film w kręgu ważnych pozycji filmowych okresu kina niemego.
    Cyfrowa rekonstrukcja (w technologii 4K) realizowana jest w ramach projektu "Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie". O szczegółach współpracy będziemy informować na bieżąco.
Więcej na www.nitrofilm.pl