meta name="description" content="     We wrześniowym numerze BLUSZCZA możemy przeczytać artykuł Marcina Szczygielskiego "Na śmierć zakochana w &... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Aktualności i zapowiedzi...
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Aktualności i zapowiedzi...

    We wrześniowym numerze BLUSZCZA możemy przeczytać artykuł Marcina Szczygielskiego "Na śmierć zakochana w życiu", w którym autor w bardzo ciekawej konwencji przedstawia nam biografię Iny Benity. Jednej z naszych najpiękniejszych i najzdolniejszych gwiazd filmowych.
Podobno pomysł spenetrowania intrygującej kariery tej przedwojennej aktorki zrodził się podczas 4. Przeglądu "Pola i inni" w Lipnie!

    Jedno z dużych wydawnictw zapowiada wznowę "Pamiętnika gwiazdy", (polskie wyd. 1976 r.), w którym wspomnienia Poli Negri będą przeplatane cytatami znanych osobistości ze świata kultury.

    W aneksie do Festiwalu Prapremiery, jaki ma odbyć się w Bydgoszczy w I-ej połowie października,  w Teatrze Polskim zobaczymy film "Górska Kotka" z muzyką na żywo! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc organizatorom w realizacji tego przedsięwzięcia! Szczegóły można znaleźć na stronach Teatru Polskiego w Bydgoszczy.