meta name="description" content="     Podczas nauki w szczecińskim liceum muzycznym, uczestnicząc w obowiązkowych zajęciach w chórze szkolnym, odkry ... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Alicja Węgorzewska - Whiskerd
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Alicja Węgorzewska - Whiskerd

    Podczas nauki w szczecińskim liceum muzycznym, uczestnicząc w obowiązkowych zajęciach w chórze szkolnym, odkryła u siebie talent wokalny. I tak to się zaczęło... Miała być pianistką, a stała się jedną z najciekawszych polskich współczesnych mezzosopranistek. 

    Alicja Węgorzewska - Whiskerd  jest absolwentką klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie, studia ukończyła na  wydziale wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. M. Witkiewicza.  Debiutowała w Wiedniu,  a teraz oczarowuje melomanów w całej Europie. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych, m.in. podczas prestiżowego festiwalu muzyki dawnej w Innsbrucku. Współpracowała z teatrami w Wiedniu, Berlinie, Bayreuth, Monte Carlo. Występowała w tak prestiżowych salach, jak Concertgebouw w Amsterdamie czy berliński Konzerthau. W Budapesztańskim Muzeum Sztuk Pięknych podbiła serca publiczności śpiewając pieśni  Fryderyka Chopina. Akompaniował jej Alex Szilasi na legendarnym, jednym z trzech istniejących na świecie, złotym fortepianie.  Z muzyką Grzegorza Ciechowskiego  nagrała  ścieżkę dźwiękową do   filmu  „Wiedźmin”, za którą otrzymała „ Złotą płytę”. Wystąpiła w pierwszej części serialu "Dom nad rozlewiskiem" w roli śpiewaczki operowej, będącej matką autystycznego dziecka, a wkrótce rozpocznie zdjęcia do drugiej.

    Potwierdziła  także swój udział w obchodach Roku Chopinowskiego, nagrywając płytę z pieśniami Fryderyka Chopina "CHOPIN SONGS” . Z myślą o najmłodszych założyła fundację StartSmart,  z pomocą której prowadzi artystyczno-językowe przedszkole, mające wspomagać rozwój dziecięcych  talentów.

    Pani Alicja  pomimo wielu zawodowych obowiązków,  zgodziła się uświetnić swoją osobą nasz Festiwal  biorąc udział w panelu pt. „Gwiazda na emigracji”. Na zakończenie  przygotowała dla nas miłą muzyczną niespodziankę, na którą gorąco zapraszamy!

Zostań fanem Alicji Węgorzewskiej - Whiskerd na facebooku

http://www.facebook.com/

opracowała: Dorota Marcinkowska