meta name="description" content="       Program 3. Przeglądu „Pola i inni” wypełnił nam ostatni weekend maja aż po niedzielny wiecz&oacut... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Festiwalowe reminiscencje i nie tylko...
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Festiwalowe reminiscencje i nie tylko...

      Program 3. Przeglądu „Pola i inni” wypełnił nam ostatni weekend maja aż po niedzielny wieczór. Te trzy dni były finałem wielomiesięcznych projektów, negocjacji, spotkań i wyjazdów. Artystyczne menu, jakie zaproponowaliśmy w tym roku, trafiło w gusta publiczności, bowiem podczas każdego dnia festiwalu kino było pełne.

      Co roku, mimo niezmiennej idei Przeglądu oraz jego charakterystycznej formuły, staramy się dotrzeć do jeszcze szerszej publiczności. Cieszy nas wielopokoleniowa widownia i jej aplauz czy to po spektaklu „Opowieści Poli Negri”, czy po filmie „Generał Nil”, ale także po „Kochaj i tańcz”. To dowód na to, że akceptujemy wieloaspektowość kultury, a tym samym różne odcienie naszej rzeczywistości.

      Nie tylko nam, mieszkańcom Lipna i okolic, ale również gościom - w bieżącym roku m.in. z Łodzi, Częstochowy, Torunia, Warszawy, Pittsburgha, Los Angeles i Toronto, podoba się atmosfera, jaką tworzymy poprzez projekcje starych filmów z muzyką „na żywo”, pozwala to na chwileczkę zapomnienia i przeniesienia się w świat w zupełnie innym stylu…

      Tegoroczne gwiazdy, Olgierd Łukaszewicz, Tomasz Raczek, Iza Miko, Małgorzata Sadowska są pod wrażeniem pomysłowości i operatywności członków naszego stowarzyszenia. Zresztą nie tylko oni dostrzegają naszą pasję i ogrom pracy, jakie wkładamy w realizację imprezy, - „odwaliliście hektar dobrej roboty”- powiedział ktoś z mieszkańców na koniec.

      Jakże mobilizujące są takie opinie! Dlatego kolejny, 4. już Przegląd, ma już swój kręgosłup.

      Dla mnie, jako organizatora, największą wartością festiwalu, oprócz oczywiście walorów i doznań artystycznych, jest społeczna integracja, i w tym znaczeniu mikro-, i makro-, wspólne pokonywanie przeszkód i osiąganie założonych celów, poznawanie ciekawych osobowości, no i wynikająca z tego wszystkiego promocja Lipna! Dzięki temu każdy z nas ma motywację do rozwoju, aby za rok było jeszcze lepiej!

      Nasze stowarzyszenie w okresie między-festiwalowym zajmuje się organizowaniem mniejszych przedsięwzięć np. spotkań autorskich, odczytów (Biblioteka Miejska ), publikuje, uczestniczy w seminariach. Ósmego czerwca wzięliśmy udział w seminarium organizowanym w Warszawie przez Fundację Polsko- Niemiecką na temat działalności stowarzyszeń i dostosowywania prawa, na podstawie którego działają, do dyrektyw unijnych. W spotkaniu udział wzięli eksperci z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Węgier.

      Zapraszam wszystkich chętnych do naszego stowarzyszenia, jednocześnie dziękuję Tym osobom i podmiotom, które wsparły i wspierają naszą kulturalną działalność.


Dorota Łańcucka