meta name="description" content="      Aktor doskonały, intrygujący, romantyczny, swoimi aktorskimi interpretacjami dostarczający wielu wzruszeń i refleks... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Olgierd Łukaszewicz honorowym gościem 3. Przeglądu...
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Olgierd Łukaszewicz honorowym gościem 3. Przeglądu...

     Aktor doskonały, intrygujący, romantyczny, swoimi aktorskimi interpretacjami dostarczający wielu wzruszeń i refleksji.
     Możemy bez końca podziwiać jego talent, kolejne, rewelacyjne wcielenia. Jednak chcemy być oryginalni i wnieść ponad to, co wiemy, coś, czego może nie wiedzą wszyscy.

    W październiku 2008 roku Olgierd Łukaszewicz otrzymał Krzyż Zasługi I Klasy w uznaniu zasług na polu umacniania przyjaźni polsko - niemieckiej. To wysokie odznaczenie przyznał aktorowi Prezydent Niemiec Horst Kohler.

    Na początku lat 90. Łukaszewicz promował na scenach niemieckich utwory Norwida, Słowackiego, Mickiewicza, by na koniec pobytu zagrać w filmie telewizyjnym „ Z clownami przyszły łzy”.

   Wiesława Czapińska w książce „Być jak Cybulski”( w 1971 roku aktor został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego) napisała, że „jednym ze stałych motywów życia Olgierda jest poszukiwanie. Potrzeba dotarcia do ludzi z przesłaniem. Trzeba ratować pamięć, dotyczy to zarówno Cybulskiego, jak i tego, co było wcześniej.”

    Taka też idea przyświeca działalności naszego stowarzyszenia.

    W „Fotonostalgii” Zofii Nasierowskiej i Agnieszki Osieckiej przeczytaliśmy, że „Olo jest natchnionym pedantem. Podobno, gdyby znalazł na ulicy wielki brylant, to tak długo biegałby z wywieszonym językiem po mieście, aż znalazłby właściciela.”

    Ujął nas też swoją skromnością. Do Lipna chciał przyjechać pociągiem, oczywiście przez Włocławek.

Będziemy się nim cieszyć w sobotę i niedzielę ! 30 i 31 maja.

    Na Galę wręczenia Olgierdowi Łukaszewiczowi statuetki Politki, ufundowanej przez Marszałka Kujawsko - Pomorskiego, zapraszamy 31.05.2009 o godz. 11.00 do Kina Nawojka.

Dorota Łańcucka