meta name="description" content=" Ponownie udało nam się zdobyć coś ciekawego. Tym razem otrzymaliśmy polską ulotkę filmową, reklamującą Polę Negri " w swoim najnowszym i najwię... - czytaj więcej na polanegri.pl !" /> polanegri.pl - Pola Negri w filmie
AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Pola Negri w filmie

Ponownie udało nam się zdobyć coś ciekawego. Tym razem otrzymaliśmy polską ulotkę filmową, reklamującą Polę Negri " w swoim najnowszym i największym filmie Tango Notturno". 
Jest to oryginalne, małoformatowe i biorąc pod uwagę odległy 1937 rok premiery filmu oraz trudny czas II Wojny Światowej, świetnie zachowane wydanie.
Film opowiada o losach słynnej śpiewaczki, która z rozpaczy po śmierci dziecka, potę
piona niesłusznie przez męża, szuka zapomnienia w narkotykach i spada coraz niżej. Wreszcie popełnia samobójstwo.
 Produkcja odniosła prawdziwy sukces, nie tylko za spraw
ć wspaniałej kreacji aktorskiej Poli Negri, ale przede wszystkim tytułowej piosenki, jaką wykonała nasza rodaczka. Tango Notturno stało się największym i najczęściej wykonywanym szlagierem w ówczesnej Europie. Także dzisiaj utwór ten jest znakomicie rozpoznawany, a nawet przeżywa swój come back w aranżacjach młodych, zdolnych wokalistów.
 Wspomnian
ą ulotkędzie można obejrzeć w Kinie "Nawojka" podczas 3. Przeglądu Twórczości Filmowej "Pola i inni", gdzie odbędzie się projekcja filmu "Tango Notturno", na który już teraz gorąco zapraszamy.