AktualnosciBiografiaIzba PamieciFestiwalStowarzyszeniePrasa o nasKontakt
WystawaSponsorzy
7 Przegląd Twórczośći Filmowej

Aktualności

Pamięć o dokonaniach Poli Negri wciąż żywa - materiał TVP

Spot promocyjny Lipna

Jerzy Maksymiuk o festiwalu!

Jednym z laureatów statuetki Politki podczas tegorocznego 6. Przeglądu Twórczości Filmowej "Pola i inni" był Jerzy Maksymiuk, wybitny polski dyrygent i pianista. Kompozytor, stworzył muzykę do zrekonstruowanego filmu "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów". Jerzy Maksymiuk gdy odjeżdżał, wypowiedział się w samych superlatywach na temat festiwalu.

Wywiad z Nataszą Urbańską

Podziękowanie...

Fotogaleria z 6. Przeglądu Twórczości Filmowej "Pola i inni"...

Dorota de Biron celebrytka z XVIII wieku i Lady Gaga

Dorota de Biron celebrytka z XVIII wieku i Lady Gaga, ikona współczesności to zestawienie wizerunków dwóch kobiet, które osiągnęły wysoki status w społeczeństwie swojej epoki. Maska mumii i sarkofag kapłana unieśmiertelniały egipskich władców, a monarsze insygnia i strój koronacyjny propagowały splendor ziemskiej władzy. „Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi ” to...

Interesujący facet... z blizną

Niebanalny, nienachalny, skromny, nie bywa na salonach, ceni spokój i własną prywatność, pełen dystansu do siebie, czasem trochę szorstki. Życie bierze takie, jakim jest. Nie fałszuje rzeczywistości, jest szczery. Po prostu - ten facet jest jakiś inny!

"Mania" w Lipnie

Maestro Jerzy Maksymiuk!

Jerzy Maksymiuk jest twórcą muzyki do ponad 40 filmów. Jego kompozycja do filmu "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" stała się muzycznym arcydziełem. Film z Polą Negri z 1918 roku, poddany przez Filmotekę Narodową cyfrowej rekonstrukcji w ramach projektu NITROFILM obejrzeli widzowie w Madrycie, Paryżu, Kijowie. Londynie i Berlinie w czasie Polskiej Prezydencji w UE. Zarówno Jerzy Maksymiuk, jak i Orkiestra Leopoldinum z Wrocławia podeszli do tego zadania z ogromną pasją i zaangażowaniem! Nasze drogi skrzyżowały się 4 września podczas warszawskiej re-premiery "Mani" , a tuż po Gali w Filharmonii Narodowej wiedzieliśmy, kto zostanie Laureatem Politki 2012!

« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] »